Vize Hizmetlerimiz

Bulgaristan Vizesi

Hemen Başvuru Yap

  Türkiye’ye komşu olan Bulgaristan’a seyahat etmek istediğinizde Bulgaristan vizesi başvurusu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu kapsamda önemli olan husus vizenin nasıl ve hangi şartlar altında alınacağıdır. Siz de Bulgaristan’a seyahat etmeden önce süreci doğru bir şekilde yönetebilir ve kaliteli bir sürece imza atabilirsiniz. Gök Travel, Bulgaristan vizenizle alakalı size en ideal hizmetleri sunar.

  Bulgaristan Hakkında

  Bulgaristan, Türkiye ile komşuluk ilişkilerinin yanı sıra kültürel anlamda da ülkemize yakın bir ulustur. Bir Balkan ülkesi olmasının yanı sıra Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan; Sovyetler Birliği’nin bir parçası olmasından sonra bağımsızlığını kazanmıştır. Kültürel zenginliklerin çok ciddi seviyede olduğu Bulgaristan ekonomik açıdan çok iyi bir noktadadır.

  Avrupa Birliği’ne üye olan Bulgaristan henüz Schengen Bölgesi’nde değildir. Bu özelliği nedeniyle Bulgaristan vizesi alan kimselerin diğer ülkelere giriş – çıkış konusunda sınırlı imkanlara sahip olduklarından söz edilebilir. 8 milyona yakın nüfusu ve 27 şehriyle her anlamda ilgi çekici olan Bulgaristan’a siz de vize alarak seyahat edebilirsiniz.

  Bulgaristan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

  Türkiye’den Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen kimseler için vizesiz giriş imkanı bulunsa da Bordo pasaportu bulunanlar için vize başvurusu gereklidir. Gerekli belgelerin eksiksiz bir şekilde toplanması sonrasında Bulgaristan Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapılabilir. İstanbul Başkonsolosluğu, Edirne Başkonsolosluğu, Bursa Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği aracılığıyla gerçekleşen vize işlemleri için hangi belgelere ihtiyaç duyduğunuza daha yakından bir göz atmalısınız.

  Bulgaristan Vizesi için Gerekli Belgeler

  Bulgaristan seyahatiniz sorunsuz geçsin diye vize başvurunuzu zamanında yapmalısınız. Aşağıdaki belgeleri de toplayarak yapacağınız başvuru kısa sürede sonuçlanacak ve size harika bir seyahatin kapılarını aralayacaktır.

  • Pasaport
  • Biyometrik Fotoğraf
  • Tam Vukuatlı Kayıt Örneği
  • En Az 5000 TL Bakiyesi Bulunan Hesap Dökümü
  • İkametgâh Belgesi
  • Konaklama ile İlgili Rezervasyon
  • Mesleki Durumu Gösteren Belgeler

  Belgelerinizi eksiksiz bir şekilde toplayarak Gök Travel ayrıcalıkları ile vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

  Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Bulgaristan seyahatiniz öncesinde başvurarak zamanında almanız gereken vizeniz için yoğunluğun temel belirleyicilerden bir tanesi olduğunu ifade edebiliriz. Resmî tatiller de bu konuda vize sürecini uzatabilecek faktörlerdendir. Vize başvurunuzu tüm bu durumları dikkate alarak seyahatinizden 15 gün önce gerçekleştirmeniz gerekir. Kısa süreli vizeler için onay süresi 10 iş günü olurken uzun süreli vizelerde onay süreci 45 ile 60 gün arasında değişkenlik göstermektedir.

  Bulgaristan Vizesi Schengen Bölgesinde Geçerli midir?

  Bulgaristan vizesi alarak size en uygun seçeneklerden faydalanmanız mümkün! Bunun için yapmanız gereken doğru bir başvuru olsa da bazen Bulgaristan vizesiyle alakalı soru işaretlerine sahip olabilirsiniz. Bu soruların başında da Bulgaristan vizesinin Schengen Bölgesi’nde geçerli olup olmadığı gelir.

  Bulgaristan, Avrupa Birliği üyelerinden bir tanesi olsa da Schengen Bölgesi’nde değildir. Bu nedenle de diğer AB üyesi ülkelere gitmek istediğinizde kesinlikle Schengen Vizesi almanız gerekir. İlerleyen dönemde bu bölgeye girmesi halinde Bulgaristan’ın vize konusundaki hassasiyeti de farklılık gösterecektir.

  Bulgaristan Vizesi Ücreti

  Yurtdışına seyahat etmek isteyen pek çok insanın masrafları değerlendirerek seyahat planlaması yapması gerekir. Bu kapsamda önemli bir gider kalemi olan Bulgaristan vizesi ücretiyle alakalı olarak Gök Travel’dan en doğru bilgileri alabilirsiniz.

  Vize alma süreçleri başta olmak üzere bütün merak ettiklerinize cevap veriyoruz. Üstelik süreci hızlandırmak adına da ekstra çaba sarf ediyoruz. Siz de Bulgaristan vizesi ve diğer bütün konularla alakalı soru işaretlerinize cevap bulmak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  İletişime Geç
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Gök Travel
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?