Vize Hizmetlerimiz

İtalya Vizesi

Hemen Başvuru Yap

  İtalya vizesi, İtalya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin başvurduğu vize türlerinden bir tanesidir. İtalya bildiği üzere Schengen Bölgesi’nde yer alan bir ülkedir. Vize konusunda çeşitli sıkı uygulamaları olan İtalya’ya gitmeden önce vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Gök Travel olarak sizlere mükemmel bir deneyim sunuyoruz. En iyi şekilde vize başvurusu yapmak ve İtalya’ya gitmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek İtalya vizesine en iyi şekilde sahip olabilirsiniz.

  İtalya Hakkında

  İtalya, Avrupa ülkelerinden bir tanesidir. Güney Avrupa’da yer alan İtalya, Akdeniz’in derinliklerine kadar uzanmakta olan bir yarımada şeklimdedir. Doğal manzarası ve doğal güzellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran İtalya, dünya haritasında ki şekli nedeni ile çizme olarak adlandırılmaktadır. Po Nehri, Alpler, Monte Rosa ve Piedmont İtalya’da mutlaka görmeniz gereken mükemmel detaylar arasında yer almaktadır. Siz de bu doğal güzellikleri ve daha fazlasını yakından keşfetmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

  Türkiye’den İtalya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin mutlaka İtalya vizesi alması gerekmektedir. İşte tam da bu noktada Gök Travel olarak müşterilerimizin en hızlı şekilde İtalya vizesi almalarını sağlıyoruz. Peki, İtalya vizesi nasıl alınır? Şimdi gelin İtalya vizesi ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

  İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

  İtalya vizesi alabilmek için öncelikle firmamıza İtalya vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu doğrultuda vize alma işlemlerinin en hızlı şekilde gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmektedir. İtalya vizesi için gerekli başvuruyu web sitemiz üzerinden yaptıktan sonra İtalya vizesi için gerekli olan evrakları derlemeniz gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra bir randevu günü ve saati oluşturulur. Hazırladığınız evrakları da alarak randevu gününde ve saatinde firmamıza gelmelisiniz. Hazırladığınız belgeleri randevu gününde ve saatinde firmamıza teslim ederek başvuru işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Bu doğrultuda firmamız aracılığı ile evraklarınız konsolosluğa ulaştırılır ve başvuru işlemleriniz başlamış olur.

  İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  İtalya vizesinin kaç günde çıktığı ile ilgili pek çok soru yöneltilmektedir. Bu soruya cevap olarak İtalya vizesinin 48 ile 72 saat arasında sonuçlandığını ifade edebiliriz. Ancak bu süre konsolostaki yoğunluğa göre artabilir ya da azalabilir.

  İtalya Vize Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İtalya başvurusu sırasında tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim ettiğinizden emin olmalısınız. Gidiş ve dönüş bileti, davet mektubu gibi belgeler önemli belgeler arasında yer almaktadır. Bunların mutlaka belgeleriniz arasında yer aldığından emin olmalısınız. Bunun yanı sıra konsolosluk bazı durumlarda sizi görüşmeye çağırabilir. Bu doğrultuda İtalyan konsolosluğunun size birkaç sorusu olabilir. Bu sorulara en doğru şekilde cevap vermeli ve İtalya Konsolosluğu’nu ülkenize geri döneceğinize daire ikna etmelisiniz.

  İtalya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

  İtalya vize başvurusu esnasında bazı belgeleri hazırlamanız ve yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Söz konusu belgeler genel olarak aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

  Vize Başvuru Formu

  • Uçak Bileti Rezervasyonu
  • Pasaport
  • İşverenler için Şirket Yazısı
  • Biyometrik Fotoğraf
  • Çalışanlar için SGK Bildirimi
  • Önceki vizelerinizin kopyaları
  • Konaklama rezervasyonu
  • Schengen Seyahat Vize Sigortası

  İtalya Vizesi Almak Zor Mudur?

  İtalya vizesi almak zor mudur sorusu İtalya’ya gitmek için vize başvurusu yapacak kişilerin en çok sorduğu ve merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu noktada İtalya vizesi almanın zor olmadığını söyleyebiliriz. Ancak İtalya vize başvurusu sırasında dikkat edilmesi gereken noktaları göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Kısa bir süre içerisinde vize sahibi olmak için Gök Travel olarak hizmet veren firmamızı tercih edebilir ve mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz.

  İletişime Geç
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Gök Travel
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?